Каталог очитків

Ця сторінка існує на російській  мові

В наш каталог ми зібрали сукулентні рослини з родини Товстянкових (Crassulaceae), поширених в декоративному квітникарстві України під назвою «очиток».

До недавнього часу рід  Очитки (Sedum) включав близько 650 видів. Після виділення в окремі роди Очитників (Hylotelephium) (близько 50 видів), Родіол (Rhodiola) (близько 65 видів) та деяких інших таксонів, рід Очитки налічує приблизно 300 видів. Але квітникарі-аматори та виробники найчастіше використовують назву  «очиток» або «седум» для всіх цих рослин, що дає нам змогу помістити їх в один каталог.

Для зручності користування каталог поділено на дві частини : «Високорослі очитки та очитники»  та «Низькорослі очитки та очитники».

Перша частина — Високорослі очитки та очитники — містить види родів Hylotelephium, Sedum та сорти, створені на їх основі. Рослини цієї групи — трав’янисті багаторічники 20-80 см заввишки. Взимку вся надземна частина повністю відмирає, нові пагони формуються з минулорічних бокових бруньок. Коріння  шнуроподібне  або веретеноподібне, м’ясисте або частково дерев’яніюче. Стебла прямі, похилі чи висхідні. Квітки дрібні, зібрані у волотисті або щитковидні суцвіття.

Найліпше ростуть на родючих, помірно зволожених суглинках.

Шкідники — попелиці, пильщики.

Хвороби — фузаріозне в’янення, гнилі.

Друга частина каталогу — Низькорослі очитки та очитники — містить види родів Sedum, Hylotelephium та Rodiola, які утворюють низькі зарості або низенькі, притиснуті до землі кущики, що звичайно  не перевищують 10-15 см. Надземна частина взимку частково або повністю відмирає, є зимовозелені види. Стебла числені, повзучі, сланкі, полягаючі або короткі прямостоячі, легко укорінюються. Дрібні квітки зібрані у верхівкові зонтиковидні або щитковидні суцвіття.
Більшість видів добре розвиваються в бідних на поживні речовини грунтах. Посухостійкі, хоча краще ростуть при помірному зволоженні.

Добавить комментарий